Бронзана медаља за Соњу Бјелић на Европском првенству у Албанији

Соња Бјелић је 21.10.2022. на Европском првенству за такмичаре до 23 године, које се одржава у Драчу (Албанија), у категорији такичарки до 71кг освојила бронзану медаљу у дисциплини трзај.

Соња је у конкуренцији 11 девојака са подигнутих 94кг заузела треће место иза такмичарки са Исланда и из Немачке. Након наступа у избачају, са подигнутих 103кг, Соња је у укупном пласману заузела четврто место.

2022 EWF JUNIOR & U23 EWC

У првих 6 дана, Србија је освојила 7 медаља, две сребрне и 5 бронзаних, што је до сада највећи биланс медаља наших репрезентативаца.

Савез Србије за дизање тегова честита Соњи Бјелић, Радмили Загорац, Стевану Владисављеву и националном тренеру Зорану Пантелићу на оствареним изузетним спортским резултатима.