Успешан наступ наших спортиста на Европском првенству

Девет дана интензивног такмичења у Олимпијском парку у Тирани „Фети Борова” завршено је у недељу, 5 јуна.

Последњег дана такмичења у категорији преко 109 килограма, у А финалу наступио је Тамаш Кајдочи предвођен помоћником селектора и клубским тренером Ервином Рожњиком.

WhatsApp Image 2022-06-07 at 2.45.51 PM (1)

WhatsApp Image 2022-06-05 at 6.16.05 PM

Тамаш је постигао изузетан резултат. Са подигнутих  177кг у дисциплини трзај освојио је 7 место, док је у избачају са 226кг био 6.

У тоталу Тамаш је заузео 7 место и нашао се међу 10 најјачих људи у Европи. Оборио је три национална рекорда.

WhatsApp Image 2022-06-07 at 2.45.51 PM

WhatsApp Image 2022-06-07 at 2.45.50 PM

Првог дана такмичења Радмила Загорац је у категорији до 45 килограма са подигнутих 68кг у трзају и 84кг у избачају освојила две бронзе, као и бронзу у тоталу са подигнутих 152кг. Ово је историјски успех за наш савез, с обѕиром да је ово прва медаља за српско дизање тегова у сениорској конкуренцији.

Radmila zagorac

285173360_5519673954731570_4545075398633953524_n

Након што је Радмила Загорац освојила треће место на Европском првенству за сениоре које се одржава у Тирани, Њ.Е. Амбасадор Србије у Албанији, господин Слободан Вукчевић, приредио је пријем за представнике нашег савеза.

285298192_5521827324516233_7457322230621208045_n

На 100. Европксом првенству за сениоре је наступало укупно 285 спортиста, 144 спортисткиње из 37 земаља и 141 спортиста из 34 земље.