Породица Савеза Србије за дизање тегова је увећана за СРУ „Грифин“ из Јагодине.
СРУ „Грифин“ је основано 2018. године у Јагодини. Започели су са активностима и популаризацијом више спортских грана, атлетике, пливања , триатлона, гимнастике, кросфита, али и са дизањем гирји – гиревој и дизањем тегова.
Марко Гајић, оснивач и тренер клуба, опробао се у бројним спортовима. Активан у спорту последње 24 године, био је рукометни голман (7 година), играо амерички фудбал (10 година), а касније и као успешан тренер који је са млађим селекцијама освајао два пута државно првенство. Посебно је активан на маратонским и полумаратонским тркама где је учествовао са својим полазницима, који су често били асистенти особама са инвалидитетом. Освајали су медаље на гиревој такмичењима и учествовали на триатлонима широм Европе. Радио је као тренер у кросфиту, триатлону, а последње 4 године се посветио раду у дизању тегова.
Увидевши значај дизања тегова, јер им је помогло у припреми за друге наступе, одлучили су да се додатно посвете посебно дизању тегова.
Управни одбор ССДТ је донео једногласну одлуку о пријему СРУ „Грифин“ у чланство, чиме је Савез увећан на 25 чланова.
Честитамо новопримљеном члану и желимо пуно успеха у даљем раду!